Yabancı Dil Nasıl Öğrenilir? | 2021 Soru Çözümü

Yabancı Dil Nasıl Öğrenilir? | 2021 Soru Çözümü

YDS & YÖKDİL İngilizce tarafından hazırlanan Yabancı Dil Nasıl Öğrenilir? | 2021 Soru Çözümü videosu ve diğer videolar seni öncelikle 3 temel alanda geliştirmeyi amaçlar:

1. Kelime hazneni geliştirmek,
2. Soru çözme tekniğini geliştirmek,
3. Çeviri becerini geliştirmek.

Aynı zamanda birer motivasyon videosu olan YDS & YÖKDİL İngilizce videoları YDS ve YÖKDİL sınavlarının olmazsa olmazı 4 farklı soru türüne odaklanır: kelime bilgisi (vocabulary), cümle tamamlama (sentence completion), paragraf tamamlama (passage completion) ve anlam bütünlüğünü bozan cümle (irrelevant sentence).

Bu kanalda yer alan videoları sınava kadar düzenli olarak takip etmek ve söz konusu videoları tekrar tekrar izleyerek öğrendiğin bilgileri pekiştirmek YDS ve YÖKDİL İngilizce sınavlarında hedef puanına ulaşmanı kolaylaştırır.

YDS & YÖKDİL İngilizce YouTube kanalına abone olup bildirimleri açarak yeni videolardan haberdar olabilirsin. Abone olmak için TIKLA.

You don’t learn to walk by following rules.
You learn by doing, and by falling over.

Yürümeyi kuralları takip ederek öğrenmezsin.
Yaparak ve düşerek öğrenirsin.

Ben mi? Kaçıncı yapışım ve kaçıncı düşüşüm, tahmin bile edemezsin. Ya şimdi, nerede, n’apıyorum dersin? Haritayı aç, biraz batıya doğru ilerle, Avrupa’nın göbeğine geldiğinde dur. Orada, İsviçre’yi göreceksin. Biraz yakınlaş, büyükçe ve güzel bir gölün kıyısına geleceksin. Onca yapıştan, onca düşüşten sonra bugün İsviçre’nin Neuchâtel Üniversitesi’nde doktora sonrası araştırmam için bulunuyorum. Hem de muazzam bir fırsatla! Hem de bir yıl! Ve emin ol, ne bir başlangıç ne de bir son bu… sadece hayatın küçük bir zaman dilimi. Bütün güzelliklerine, bütün iyiliklerine rağmen en az senin kadar yapmaya ve yine en az senin kadar düşmeye devam ediyorum. Öğrenmek dediğin şey böyle bir şey çünkü. Çünkü öğrenmek dediğin şey yeni bir kelime, sonra unutmak onu ve yeniden hatırlamak.

Bugün, yeni kelimeler öğreneceğin, unuttuklarını yeniden hatırlayacağın bir başka YDS ve YÖKDİL soru türüyle devam ediyoruz: cümle tamamlama. Daha önce olduğu gibi bugün de kelime hazneni, soru çözme tekniğini ve tabii ki çeviri becerini geliştireceğiz.

Başlıyoruz…

Ne zaman düşsem iki şey beni yeniden ayağa kaldırır: eylemi sürdürmek, yani yapmaya devam etmek ve iyimser kalmak. Beni buralara, Avrupa’nın bu güzel şehrine getiren şey buydu. Ve düşmekten yılmayıp yapmaya devam ettiğinde bir gün YDS ya da YÖKDİL’den istediğin puanı alacaksın. Ve belki o puan seni buraya, Neuchâtel’e sürükleyecek. O gün geldiğinde, Neuchâtel gölünün kıyısına otur, avuçlarına birkaç ekmek kırıntısı koy ve göle doğru uzat. Sen gölün üzerinden uzaklardaki Alpleri seyre dalarken serçeler avuçlarına uzanıp birer parça ekmek kırıntısı alacak. Ve bu sesin sahibi o gün kulaklarına tek bir kelime fısıldayacak:

“Öğreniyorsun.”

YDS & YÖKDİL İngilizce Yabancı Dil Nasıl Öğrenilir? | 2021 Soru Çözümü videosunda öne çıkan İngilizce kelimeler (İngilizce fiiller, isimler, sıfatlar, zarflar, bağlaçlar, vs.) ve Türkçe anlamları:

become: olmak
major X minor: büyük X küçük
society: toplum
seasonal clothing: mevsime uygun kıyafet
although = though: rağmen
dress: giyinmek
as = because = since: çünkü, -dığından
clothing: giysi
written sources: yazılı kaynaklar
empire: imparatorluk
different climates: farklı iklimler
winter boots: kışlık çizmeler
raincoat: yağmurluk
whereas: oysa, iken
slave: köle
choose: seçmek
Like: Beğen
Subscribe: Abone ol
Comment: Yorum yap
Ask a question: Soru sor

K a m b e r H o c a . c o m
YDS & YÖKDİL Yaşam Koçu

 

#yds #yökdil #CümleTamamlama

Yazar hakkında

Kamber Hoca administrator

YDS & YÖKDİL Yaşam Koçu Kamber Hoca, sade ve sadece YDS & YÖKDİL İngilizce dersi verir, öğrencilerinin YDS & YÖKDİL İngilizcede başarılı olabilmeleri için onları güdüler ve cesaretlendirir, 7/24 WhatsApp desteği ile her an öğrencilerinin yanında olur ve mutlak başarı sağlar: "YDS & YÖKDİL İngilizce bir yaşam biçimidir."

Bir cevap yazın