YDS ve YÖKDİL Motivasyon Videosu | 2021 Soru Çözümü

YDS ve YÖKDİL Motivasyon Videosu | 2021 Soru Çözümü

YDS & YÖKDİL İngilizce tarafından hazırlanan YDS ve YÖKDİL Motivasyon Videosu | 2021 Soru Çözümü videosu ve diğer videolar seni öncelikle 3 temel alanda geliştirmeyi amaçlar:

1. Kelime hazneni geliştirmek,
2. Soru çözme tekniğini geliştirmek,
3. Çeviri becerini geliştirmek.

Aynı zamanda birer motivasyon videosu olan YDS & YÖKDİL İngilizce videoları YDS ve YÖKDİL sınavlarının olmazsa olmazı 4 farklı soru türüne odaklanır: kelime bilgisi (vocabulary), cümle tamamlama (sentence completion), paragraf tamamlama (passage completion) ve anlam bütünlüğünü bozan cümle (irrelevant sentence).

Bu kanalda yer alan videoları sınava kadar düzenli olarak takip etmek ve söz konusu videoları tekrar tekrar izleyerek öğrendiğin bilgileri pekiştirmek YDS ve YÖKDİL İngilizce sınavlarında hedef puanına ulaşmanı kolaylaştırır.

YDS & YÖKDİL İngilizce YouTube kanalına abone olup bildirimleri açarak yeni videolardan haberdar olabilirsin. Abone olmak için TIKLA.

You only live once, but if you do it right, once is enough.
Sadece bir kez yaşarsın; fakat düzgün yaşarsan bir kez yeterlidir.

Bazen şöyle olur: Yapman gerektiğini bilirsin, yaptığında çok güzel şeyler doğuracağını da.. ama bir türlü eyleme geçemezsin. Buna ‘atalet’ denir. Ve şu an izlediğin video bir ataletin kırılma anıdır. İlk beş videonun ardından bu kanala yeni videolar ekleyemedim. Bunun için sana onlarca neden sayabilirim ve bunların birçoğu uyuşmuş bir beden ve zihnin soluk mazeretlerinden öteye geçmez. Demem o ki sadece sen değil ben de bazen hiçbir şey yapmadan, yapamadan haftalar, aylar geçirebilirim. Yine de devam edebilmektir kaldığı yerden ya da sil baştan yeniden. Çünkü düzgün yaşarsan bir kez yeterlidir yaşam. Ve bu ders bahsettiğim o düzgün yaşamanın yeni bir adımı.

Daha önce olduğu gibi bu dersimizde de üç şeyi önemsiyorum: kelime hazneni, soru çözme tekniğini ve çeviri becerini geliştirmek. Bugün bunu YDS ve YÖKDİL sınavının önemli soru türlerinden biri olan paragraf tamamlama sorusu üzerinden yapacağız.

Başlıyoruz…

Bu kez biraz farklı bir kapanış olacak. Bu kanala aylar sonra yeniden bir video eklememe vesile olan güzel insanlara tek tek teşekkür etmek istiyorum: Ebru Öztürk, Ayşe Deniz Aygün, Canan Nur Ustaoğlu, Kadir Keser, Büşra Aydın, Alina Kılıç, Şafak Karaoğlu, Hanife Odabaşı, Eda Nur Acer, Semanur Özcan, Berat Karataş, Ceren Çolak, Gülsüm Çalışkan, Majra, Ezgi Güney Uygun, Beyzanur Akçay, Janset Yiğit, Zilan Başkan, Erçin, Ahmet Sevim, İklim Solcan, İlayda Özkan Köse, Gezgin Nagiş, Fırat Öter, Beyza Nur Yavuz, Murat Kızmaz, İlayda Küçükal, Büşra Erol, Tevfik Bacak, Berfin Özkan, Ahmet Bozpınar, Abbas Sami, Cansu Yıldız, Lemi Keleş ve Tuğçe Öner. Bir kez yaşadığımız bu hayatı daha yaşanılası ve anlamlı kıldığınız için kocaman teşekkürler.

Kolay gelsin.

YDS & YÖKDİL İngilizce YDS ve YÖKDİL Motivasyon Videosu | 2021 Soru Çözümü videosunda öne çıkan İngilizce kelimeler (İngilizce fiiller, isimler, sıfatlar, zarflar, bağlaçlar, vs.) ve Türkçe anlamları:

be terrified of: dehşete düşmek
thanks to: sayesinde
vicious killer: korkunç katil
unprovoked attack: kışkırtılmamış saldırı
fatal: ölümcül
notorious: adı çıkmış, kötü ünlü
recently: son zamanlarda
shed light on: ışık tutmak, aydınlatmak
enigmatic creature: gizemli yaratık
seemingly: görünüşe bakılırsa
scary: korkutucu, ürkütücü
keep in sight: görebileceği bir yerde tutmak
novice diver: acemi dalgıç
on the other hand: diğer taraftan, öte yandan
crucial = vital: çok önemli, hayati
relatively harmless: nispeten zararsız
rarely = barely = seldom: nadiren
keep numbers down: sayıyı azaltmak
degrade: indirgemek, gerilemek
Like: Beğen
Subscribe: Abone ol
Comment: Yorum yap
Ask a question: Soru sor

K a m b e r H o c a . c o m
YDS & YÖKDİL Yaşam Koçu

 

#yds #yökdil #ParagrafTamamlama

Yazar hakkında

Kamber Hoca administrator

YDS & YÖKDİL Yaşam Koçu Kamber Hoca, sade ve sadece YDS & YÖKDİL İngilizce dersi verir, öğrencilerinin YDS & YÖKDİL İngilizcede başarılı olabilmeleri için onları güdüler ve cesaretlendirir, 7/24 WhatsApp desteği ile her an öğrencilerinin yanında olur ve mutlak başarı sağlar: "YDS & YÖKDİL İngilizce bir yaşam biçimidir."

Bir cevap yazın