YÖKDİL Motivasyon Videosu | 2021 Soru Çözümü

YÖKDİL Motivasyon Videosu | 2021 Soru Çözümü

YDS & YÖKDİL İngilizce tarafından hazırlanan YÖKDİL Motivasyon Videosu | 2021 Soru Çözümü ve diğer videolar seni öncelikle 3 temel alanda geliştirmeyi amaçlar:

1. Kelime hazneni geliştirmek,
2. Soru çözme tekniğini geliştirmek,
3. Çeviri becerini geliştirmek.

Aynı zamanda birer motivasyon videosu olan YDS & YÖKDİL İngilizce videoları YDS ve YÖKDİL sınavlarının olmazsa olmazı 4 farklı soru türüne odaklanır: kelime bilgisi (vocabulary), cümle tamamlama (sentence completion), paragraf tamamlama (passage completion) ve anlam bütünlüğünü bozan cümle (irrelevant sentence).

Bu kanalda yer alan videoları sınava kadar düzenli olarak takip etmek ve söz konusu videoları tekrar tekrar izleyerek öğrendiğin bilgileri pekiştirmek YDS ve YÖKDİL İngilizce sınavlarında hedef puanına ulaşmanı kolaylaştırır.

YDS & YÖKDİL İngilizce YouTube kanalına abone olup bildirimleri açarak yeni videolardan haberdar olabilirsin. Abone olmak için TIKLA.

Growth is painful. Change is painful. But nothing is as painful as staying stuck somewhere you do not belong.
Gelişim sancılıdır. Değişim sancılıdır. Fakat hiçbir şey ait olmadığın bir yere çakılıp kalmak kadar sancılı değildir.

Belki içinde yaşadığın şehre, saatlerini geçirdiğin işyerine, aynı evi paylaştığın ailene ya da şuna, buna, ona ait hissetmiyor olabilirsin kendini. Ya mesele bu değil de kendinsen? Yani, ait hissetmediğin yerse, şeyse kendin? Kendin olamıyorsan ya da? Ve çakılıp kaldıysan kendi olamayan bir bedene, ruha, zihne? Ait olmadığın bir kendindeysen hani? Endişelenme, basit bir çözümü var: Günler, haftalar, belki aylar önce gittiğin kendine gelmek, en azından bu uğurda emek vermek. Seni bu videoya getiren şey de bu değil mi zaten?

Bugün, kendine giden bu yolda, YDS ve YÖKDİL sınavının önemli soru türlerinden paragraf tamamlama sorusuna bakacağız. Amacımız, her zaman olduğu gibi, kelime hazneni, soru çözme tekniğini ve çeviri becerini geliştirmek.

Başlıyoruz…

Bir sözcüğü öğrenmek, bir cümlenin anlatmak istediklerini anlayabilmek bazen düşündüğünden çok daha yoğun bir çaba gerektirir ve sancılıdır elbet. Fakat öğrendiğin her sözcük, anlamını çözdüğün her cümle seni o ait olmadığın yerden, belki de sen olamadığın kendinden alıp yeni bir sen’e, kendine götürecek. Demem o ki.. o çakılıp kalma sancıları yeni bir sen dünyaya getirecek.

Kolay gelsin.

YDS & YÖKDİL İngilizce YÖKDİL Motivasyon Videosu | 2021 Soru Çözümü videosunda öne çıkan İngilizce kelimeler (İngilizce fiiller, isimler, sıfatlar, zarflar, bağlaçlar, vs.) ve Türkçe anlamları:

beautifully coloured: güzel renkli
noisy insect: gürültücü böcek
sight and sound: görüntü ve ses
plant and animal habitat: bitki ve hayvan yaşam alanı
rainforest: yağmur ormanı
evergreen: hep yeşil, yaprak dökmeyen
food and shelter: yiyecek ve sığınak
a vast number of: çok sayıda
timber: kereste
yet = however: yine de, fakat
global warming: küresel ısınma
therefore: bu yüzden
a variety of: çeşitli
in other words: bir başka ifadeyle
despite = in spite of: -e rağmen
shrink: azalmak
human being: insanoğlu
Like: Beğen
Subscribe: Abone ol
Comment: Yorum yap
Ask a question: Soru sor

K a m b e r H o c a . c o m
YDS & YÖKDİL Yaşam Koçu

 

#yds #yökdil #ParagrafTamamlama

Yazar hakkında

Kamber Hoca administrator

YDS & YÖKDİL Yaşam Koçu Kamber Hoca, sade ve sadece YDS & YÖKDİL İngilizce dersi verir, öğrencilerinin YDS & YÖKDİL İngilizcede başarılı olabilmeleri için onları güdüler ve cesaretlendirir, 7/24 WhatsApp desteği ile her an öğrencilerinin yanında olur ve mutlak başarı sağlar: "YDS & YÖKDİL İngilizce bir yaşam biçimidir."

Bir cevap yazın