İngilizce Öğrenmek Neden Önemli? | 2021 Soru Çözümü

İngilizce Öğrenmek Neden Önemli? | 2021 Soru Çözümü

YDS & YÖKDİL İngilizce tarafından hazırlanan İngilizce Öğrenmek Neden Önemli? | 2021 Soru Çözümü ve diğer videolar seni öncelikle 3 temel alanda geliştirmeyi amaçlar:

1. Kelime hazneni geliştirmek,
2. Soru çözme tekniğini geliştirmek,
3. Çeviri becerini geliştirmek.

Aynı zamanda birer motivasyon videosu olan YDS & YÖKDİL İngilizce videoları YDS ve YÖKDİL sınavlarının olmazsa olmazı 4 farklı soru türüne odaklanır: kelime bilgisi (vocabulary), cümle tamamlama (sentence completion), paragraf tamamlama (passage completion) ve anlam bütünlüğünü bozan cümle (irrelevant sentence).

Bu kanalda yer alan videoları sınava kadar düzenli olarak takip etmek ve söz konusu videoları tekrar tekrar izleyerek öğrendiğin bilgileri pekiştirmek YDS ve YÖKDİL İngilizce sınavlarında hedef puanına ulaşmanı kolaylaştırır.

YDS & YÖKDİL İngilizce YouTube kanalına abone olup bildirimleri açarak yeni videolardan haberdar olabilirsin. Abone olmak için TIKLA.

We generate fears while we sit.
We overcome them by action.
Oturarak korkular üretiriz.
Eylemle onların üstesinden geliriz.

Sadece YDS ve YÖKDİL sınavlarında başarılı olmak için değil, aynı zamanda, yurt dışı fırsatlarını değerlendirmek, hayatın başka kabuklarını, meyvelerini de keşfetmek için İngilizce şart. Yurt dışında karşılaştığım eğitimli Türklerin birçoğu Boğaziçi, ODTÜ, Bilkent mezunu ya da Türkiye’de yabancı dil bölümlerinden çıkışlı kişiler. Bu üniversitelerin eğitimini tabii ki sorgulayamam ama bence öğrenciye kattıkları en önemli şey iyi bir dil eğitimi ve bu yüzden dünyanın birçok yerinde bu okulların mezunlarına rastlamak mümkün. Kısacası, bir şekilde ya bu dili öğreneceksin ya da öğreneceksin. Avrupa, Amerika muazzam, harika olduğundan değil, en azından gidip görmen, içindeki uhdeyi yenmen için.

Ve bu uhdeyi yenmen, korkularının üstesinden gelmen için bugün bir tuğla daha koyacağız YDS ve YÖKDİL kelime haznene, soru çözme tekniğine ve tabii ki çeviri becerine. Bugünkü soru türümüz bir paragraf tamamlama sorusu.

Hazırsan başlıyoruz…

Bu YDS ve YÖKDİL İngilizce videosu kanaldaki 11. video. İlk 10 video şimdiden binlerce kez görüntülendi, saatlerce izlendi. Ve aslında bu videoları çekip yayınlamamın nedeni; bir köşeye çekilip zihnimin korkular üretmesine izin vermek yerine eyleme geçmek, eylemi sürdürmek ve bütün bu korkuların üstesinden gelmekten başka bir şey değildi. Bugün zihnimin berraklığını, ruhumun hafifliğini, yüreğimin serinliğini içinde yaşadığım şehir ve yaptığım bilimsel çalışmalar kadar bu videolara borçluyum.

Ve kendi deneyimlerimden de biliyorum ki sana birçok kapıyı aralayacak, yeni fırsatlara ulaşmanı sağlayacak olan şey şu İngilizceyi halletmek. İngilizceyi hallet ve yoluna devam et.

Kolay gelsin.

YDS & YÖKDİL İngilizce İngilizce Öğrenmek Neden Önemli? | 2021 Soru Çözümü videosunda öne çıkan İngilizce kelimeler (İngilizce fiiller, isimler, sıfatlar, zarflar, bağlaçlar, vs.) ve Türkçe anlamları:

rapid growth: hızlı büyüme
ready access: çabuk erişim
geographical proximity: coğrafi yakınlık
obvious: belirgin
intraregional: bölge içi
date back: öncesine dayanmak
tribute state: vergiye bağlanan devlet
kingdom: krallık
traditional ties: geleneksel bağlar
reinforce: pekiştirmek
surge of emigration: göç dalgası
foster: geliştirmek, teşvik etmek
pass through: (dönemden) geçmek
instability: istikrarsızlık
policy change: politika değişimi
moreover = furthermore: ayrıca
matrix: kalıp, düzey
continue = carry on: devam etmek
trader: tüccar, tacir
in between: arasında
arrival: varış, geliş
garment: giysi
episode: dönem, zaman dilimi
restriction: kısıtlama
rare opportunities: nadir fırsatlar
Like: Beğen
Subscribe: Abone ol
Comment: Yorum yap
Ask a question: Soru sor

K a m b e r H o c a . c o m
YDS & YÖKDİL Yaşam Koçu

 

#yds #yökdil #ParagrafTamamlama

Yazar hakkında

Kamber Hoca administrator

YDS & YÖKDİL Yaşam Koçu Kamber Hoca, sade ve sadece YDS & YÖKDİL İngilizce dersi verir, öğrencilerinin YDS & YÖKDİL İngilizcede başarılı olabilmeleri için onları güdüler ve cesaretlendirir, 7/24 WhatsApp desteği ile her an öğrencilerinin yanında olur ve mutlak başarı sağlar: "YDS & YÖKDİL İngilizce bir yaşam biçimidir."