YDS, YÖKDİL ve Sürdürülebilir Yaşam | 2021 Soru Çözümü

YDS, YÖKDİL ve Sürdürülebilir Yaşam | 2021 Soru Çözümü

YDS & YÖKDİL İngilizce tarafından hazırlanan YDS, YÖKDİL ve Sürdürülebilir Yaşam | 2021 Soru Çözümü videosu ve diğer videolar seni öncelikle 3 temel alanda geliştirmeyi amaçlar:

1. Kelime hazneni geliştirmek,
2. Soru çözme tekniğini geliştirmek,
3. Çeviri becerini geliştirmek.

Aynı zamanda birer motivasyon videosu olan YDS & YÖKDİL İngilizce videoları YDS ve YÖKDİL sınavlarının olmazsa olmazı 4 farklı soru türüne odaklanır: kelime bilgisi (vocabulary), cümle tamamlama (sentence completion), paragraf tamamlama (passage completion) ve anlam bütünlüğünü bozan cümle (irrelevant sentence).

Bu kanalda yer alan videoları sınava kadar düzenli olarak takip etmek ve söz konusu videoları tekrar tekrar izleyerek öğrendiğin bilgileri pekiştirmek YDS ve YÖKDİL İngilizce sınavlarında hedef puanına ulaşmanı kolaylaştırır.

YDS & YÖKDİL İngilizce YouTube kanalına abone olup bildirimleri açarak yeni videolardan haberdar olabilirsin. Abone olmak için TIKLA.

Köfte ve ayran.

Bütün dillerde karşılığı aynı. Köfte.. ve ayran. Muhtemelen senin de bildiğin üzere, 30 Ekim 2020 İzmir depreminden günler sonra enkazdan sağ kurtarılan bir kız çocuğuna ait bu sözler.. enkaz altından çıkarılmasından hemen sonra. Kız çocuğunun ismini söylemeyeceğim, muhtemelen birçoğumuz gibi sen de ben de çok geçmeden unutacağız bu ismi. Daha birkaç gün önce enkazdan ilk çıkarılan ismi çoktan unuttuğumuz gibi. Sadece eşyayı değil insanı da hayvanı da yeşili de acımasızca tükettiğimiz, çok daha az ürettiğimiz bir dönemdeyiz. Bunun sürdürülebilir olmadığını ikimiz de çok iyi biliyoruz. Peki, durmadan yapay ihtiyaçların türetildiği bu topraklarda sen ne kadar sürdürülebilirsin? Yani, ruhunu beslemeden daha ne kadar sürdürebilirsin?

Daha sürdürülebilir bir yaşam için her şey değilse de bir şey dil öğrenmek. En azından daha sürdürülebilir bir yaşam seçeneklerini arttırmak için önemli bir araç. Tam da bu yüzden bugün yeni bir YDS ve YÖKDİL İngilizce soru türünü seninle birlikte çözeceğiz: kelime bilgisi. Bu video sayesinde kelime hazneni, soru çözme tekniğini ve çeviri becerini bir ‘tık’ daha geliştireceğiz.

Başlıyoruz…

Milyonlarca insanın her gün yaşadığı bin bir zorlukla karşılaştırınca nispeten kolay bir hayatım olduğunu söyleyebilirim. Yine de herkes gibi benim de hayatımda zorlandığım, zor günler geçirdiğim dönemler oldu. O zamanlar ne mi yaptım? Oturdum yatağımın ucuna, ayak baş parmaklarıma baktım ve onları hâlâ kıpırdatabildiğimi görmek her seferinde içimi muazzam bir yaşama hevesiyle doldurdu. Belki bu videoya alt tarafı bir YDS ve YÖKDİL İngilizce sorusu için gelmiştin.. oysa, hayat bir YDS ve YÖKDİL İngilizce sorusundan çok daha fazlası, unutma.

Kolay gelsin.

YDS & YÖKDİL İngilizce YDS, YÖKDİL ve Sürdürülebilir Yaşam | 2021 Soru Çözümü videosunda öne çıkan İngilizce kelimeler (İngilizce fiiller, isimler, sıfatlar, zarflar, bağlaçlar, vs.) ve Türkçe anlamları:

writing: yazı, yazılı eser
ancient Greek: eski Yunan
philosopher: filozof, düşünür
truth: gerçek, gerçeklik
forget (V2: forgot – V3: forgotten): unutmak
centuries ago: yüzyıllar önce
accept: kabul etmek, kabullenmek
protect: korumak, esirgemek
regulate: düzenlemek, ayarlamak
contain: kapsamak, içermek
preserve: korumak, saklamak
Like: Beğen
Subscribe: Abone ol
Comment: Yorum yap
Ask a question: Soru sor

K a m b e r H o c a . c o m
YDS & YÖKDİL Yaşam Koçu

 

#yds #yökdil #KelimeBilgisi

Yazar hakkında

Kamber Hoca administrator

YDS & YÖKDİL Yaşam Koçu Kamber Hoca, sade ve sadece YDS & YÖKDİL İngilizce dersi verir, öğrencilerinin YDS & YÖKDİL İngilizcede başarılı olabilmeleri için onları güdüler ve cesaretlendirir, 7/24 WhatsApp desteği ile her an öğrencilerinin yanında olur ve mutlak başarı sağlar: "YDS & YÖKDİL İngilizce bir yaşam biçimidir."