YDS’ye Sıfırdan Başlamak | 2021 Soru Çözümü

YDS’ye Sıfırdan Başlamak | 2021 Soru Çözümü

YDS & YÖKDİL İngilizce tarafından hazırlanan YDS’ye Sıfırdan Başlamak | 2021 Soru Çözümü videosu ve diğer videolar seni öncelikle 3 temel alanda geliştirmeyi amaçlar:

1. Kelime hazneni geliştirmek,
2. Soru çözme tekniğini geliştirmek,
3. Çeviri becerini geliştirmek.

Aynı zamanda birer motivasyon videosu olan YDS & YÖKDİL İngilizce videoları YDS ve YÖKDİL sınavlarının olmazsa olmazı 4 farklı soru türüne odaklanır: kelime bilgisi (vocabulary), cümle tamamlama (sentence completion), paragraf tamamlama (passage completion) ve anlam bütünlüğünü bozan cümle (irrelevant sentence).

Bu kanalda yer alan videoları sınava kadar düzenli olarak takip etmek ve söz konusu videoları tekrar tekrar izleyerek öğrendiğin bilgileri pekiştirmek YDS ve YÖKDİL İngilizce sınavlarında hedef puanına ulaşmanı kolaylaştırır.

YDS & YÖKDİL İngilizce YouTube kanalına abone olup bildirimleri açarak yeni videolardan haberdar olabilirsin. Abone olmak için TIKLA.

You raze the old to raise the new.
Yenisini yetiştirmek için eskisini kazırsın.

YDS İngilizce sınavında başarılı olmak için ‘sıfırdan’, yani “am, is, are”dan başlaman gerekmez. Aynı şekilde, YÖKDİL sınavı için de sıfırdan başlaman gerekmez. Hatta birçoğumuzun kısıtlı zamana karşı yarıştığı böyle bir dünyada ‘sıfırdan’ başlamak YDS ve YÖKDİL İngilizce sınavları için ciddi zaman kaybıdır. Doğru yöntemleri kullanarak disiplinli bir çalışma sergileyen ve mümkünse bu konuda destek alan herkes ‘sıfırdan’ başlamadan çok rahat YDS ve YÖKDİL’den 50’den 90’a dilediği puanı alabilir. Beyin, birçoğumuzun tahmin ettiğinden çok daha karmaşık bir yapıya sahiptir ve sen onu neye ne kadar yorar, zorlarsan o yönde yol alır. YDS ve YÖKDİL İngilizcede sürekli basit konularla haşır neşir olan beyin, özellikle kısıtlı zaman söz konusu olduğunda, bir üst seviyeye geçmekte zorlanır ve sınav günü çatıp geldiğinde sonuç çoğu zaman hüsran olur. Oysa, YDS ve YÖKDİL sınavlarına çalışmaya çıkmış sorularla başlayan bir öğrenci zaten sınav heyecanını daha ilk adımdan tatmış olur ve bilinmezlik ortadan kalkacağı için bir süre sonra o öğrenci için YDS ya da YÖKDİL korkulacak bir unsur olmaktan çıkar. Bu noktada, YDS ve YÖKDİL’den yüksek puan almanın 5 püf noktasını ayrıntılı biçimde anlattığım videoyu şu sağ üst köşeye bırakıyorum, bir bak derim.

Bu videonun motivasyon konuşmasını bu kez videonun sonuna sakladım, umarım videoyu sonuna kadar izlersin. Kanalımızın amacını biliyorsun; dünün, bugünün ve öyle görünüyor ki yarının olmazsa olmazı İngilizce konusunda seni güçlendirmek, karşına çıkacak fırsatlara bir adım daha hazırlamak seni. Tam da bu yüzden, lafla peynir gemisi yürümez diyor ve günün sorusuna geçiyoruz: YDS ve YÖKDİL İngilizce cümle tamamlama soru çözümü. Soruyu çözerken hem soru çözme tekniğini hem kelime hazneni hem de çeviri becerini geliştireceğiz.

Başlıyoruz…

Kendimi bildim bileli etrafımda hayattan bir şeyler isteyen, hatta yapabiliyorsa çok şeyin hayalini kuran yüzlerce, binlerce insan oldu. Herkes hayattan bir sürü şey istiyor, fakat bir bakıyorsun çok azı bu hayalleri gerçekleştirebiliyor. Bunun çokça nedeni olsa da belki de en önemlisi; birçoğumuz sadece istemekle, hayal kurmakla kalıyor ve çok çok azımız bu isteklere, hayallere giden yolda yeterince emek harcıyor. Burada yayımladığım motivasyon videolarını istersen sabahlara kadar defalarca izle, sana belli bir bakış açısı, ufuk kazandırsa da hayallerin için gerçekten adım atmaya, emek harcamaya vesile olmuyorsa gidebileceğin nokta oldukça sınırlı. Kısacası, İngilizceyi halletmeden hayallerin hep yarım.

Kolay gelsin.

YDS & YÖKDİL İngilizce YDS’ye Sıfırdan Başlamak | 2021 Soru Çözümü videosunda öne çıkan İngilizce kelimeler (İngilizce fiiller, isimler, sıfatlar, zarflar, bağlaçlar, vs.) ve Türkçe anlamları:

collected artifacts: toplanmış eserler
interested in: ile ilgili, meraklı
archeological research: arkeolojik araştırma
whereas: oysa, iken
metaphor: mecaz, benzetme
even worse: daha da kötüsü
public understanding: kamu anlayışı
decline: azalmak, zayıflamak
incomprehension: anlamazlık, kavrayamama
when: -dığı zaman, -dığında
archeologist: arkeolog, kazıbilimci
discover: keşfetmek
ghost sites: hayalet yerler
though = although: rağmen
archeological dig: arkeolojik kazı
investigation: araştırma, soruşturma
evolution: evrim
decorate: süslemek
frequently: sık sık, sıkça
patient: hasta; sabırlı
Like: Beğen
Subscribe: Abone ol
Comment: Yorum yap
Ask a question: Soru sor

K a m b e r H o c a . c o m
YDS & YÖKDİL Yaşam Koçu

 

#yds #yökdil #CümleTamamlama

Yazar hakkında

Kamber Hoca administrator

YDS & YÖKDİL Yaşam Koçu Kamber Hoca, sade ve sadece YDS & YÖKDİL İngilizce dersi verir, öğrencilerinin YDS & YÖKDİL İngilizcede başarılı olabilmeleri için onları güdüler ve cesaretlendirir, 7/24 WhatsApp desteği ile her an öğrencilerinin yanında olur ve mutlak başarı sağlar: "YDS & YÖKDİL İngilizce bir yaşam biçimidir."