YDS ve YÖKDİL Hayatın Neresinde? | 2021 Soru Çözümü

YDS ve YÖKDİL Hayatın Neresinde? | 2021 Soru Çözümü

YDS & YÖKDİL İngilizce tarafından hazırlanan YDS ve YÖKDİL Hayatın Neresinde? | 2021 Soru Çözümü videosu ve diğer videolar seni öncelikle 3 temel alanda geliştirmeyi amaçlar:

1. Kelime hazneni geliştirmek,
2. Soru çözme tekniğini geliştirmek,
3. Çeviri becerini geliştirmek.

Aynı zamanda birer motivasyon videosu olan YDS & YÖKDİL İngilizce videoları YDS ve YÖKDİL sınavlarının olmazsa olmazı 4 farklı soru türüne odaklanır: kelime bilgisi (vocabulary), cümle tamamlama (sentence completion), paragraf tamamlama (passage completion) ve anlam bütünlüğünü bozan cümle (irrelevant sentence).

Bu kanalda yer alan videoları sınava kadar düzenli olarak takip etmek ve söz konusu videoları tekrar tekrar izleyerek öğrendiğin bilgileri pekiştirmek YDS ve YÖKDİL İngilizce sınavlarında hedef puanına ulaşmanı kolaylaştırır.

YDS & YÖKDİL İngilizce YouTube kanalına abone olup bildirimleri açarak yeni videolardan haberdar olabilirsin. Abone olmak için TIKLA.

People are not killed by earthquakes alone,
but by collapsed buildings.
İnsanları tek başına depremler öldürmez,
yıkılan binalar öldürür.

30 Ekim 2020 İzmir Depremi. Ne diyeyim? Kuru bir “geçmiş olsun, başımız sağ olsun” deyip geçeyim mi?

Herkes deyip geçse de sen geçme. Koca bir ömrü başımızı sokacak bir beton yığınına sahip olmak için harcayıp sonra da o yığınların altında kalmak.. çok ucuz. Hayat kısa evet ama bu denli ucuz olmamalı.

Demek istediğim.. toplumun beklentileri ötesinde yaşayabileceğin bir milyon alternatif var. Bir burs bulup yurt dışına gitmek bunlardan sadece biri, ama belki ruhunun ihtiyacı olan şey bu da değildir de birileri yapıyor diye özeniyor, o olduğunu sanıyor olabilirsin. Belki de ruhun anne-baba köyüne dönüp çay yetiştirmek istiyordur ya da başka bir milyon alternatiften birini istiyordur ruhun. Toplum saplantılarından kurtulup kendini adamakıllı dinlemeye gayret etmediğin sürece yanılmaya devam edeceğini bil istedim.

Bugün, bir milyon alternatiften birini seçmene yardımcı olacak bir başka YDS ve YÖKDİL İngilizce soru türüne bakacağız: anlam bütünlüğünü bozan cümle sorusu. Her zaman olduğu gibi amacımız; kelime hazneni, soru çözme tekniğini ve çeviri becerini geliştirmek.

Başlıyoruz…

Toplum dayatmalarından, toplum saplantılarından kurtulup birey olmak, ait olduğunu düşündüğün yeri, şeyi bulmak ve nihayetinde daha mutlu ve sağlıklı kalmak yoğun bir çaba istiyor. Kimi zaman bu çaba fiziksel olabiliyor kimi zaman da düşünsel bir yolculukla insan bu keşfi gerçekleştirebiliyor. Yolun, yordamın her ne olursa olsun bir milyon alternatiften sana en iyi geleni, en kısa zamanda keşfedebilmen, kendini ruhunla, yüreğinle, zihninle bir bütün olarak ve “o ne der, bu ne der?” çıkmazlarından bağımsız biçimde yaşayabilmen dileğiyle.

Ve hayat kısa evet, ama ne denli ucuz olacağını senin toplum saplantılarından sıyrılıp kendini dinleme, kendini keşfetme gayretin belirleyecek.

Kolay gelsin.

YDS & YÖKDİL İngilizce YDS ve YÖKDİL Hayatın Neresinde? | 2021 Soru Çözümü videosunda öne çıkan İngilizce kelimeler (İngilizce fiiller, isimler, sıfatlar, zarflar, bağlaçlar, vs.) ve Türkçe anlamları:

legendary figure: efsanevi karakter
lifetime: ömür, yaşam
decade: on yıl
inventor: mucit
enduring: dayanıklı, ebedi
incandescent: parlak, göz kamaştırıcı
come up with: (fikir, çözüm) bulmak
lit a bulb: ampülü yakmak
usher: başlatmak, yol göstermek
era: dönem, çağ, çığır
modern world: modern dünya
improvement: gelişim, ilerleme
invent: icat etmek
devise: tasarlamak
phonograph: gramafon, kayıt aygıtı
frustrate: sinirlerini bozmak
lack of ability: beceri yoksunu
ridicule: dalga geçmek
daydreamer: hayalperest
Like: Beğen
Subscribe: Abone ol
Comment: Yorum yap
Ask a question: Soru sor

K a m b e r H o c a . c o m
YDS & YÖKDİL Yaşam Koçu

 

#yds #yökdil #AnlamBütünlüğünüBozanCümle

Yazar hakkında

Kamber Hoca administrator

YDS & YÖKDİL Yaşam Koçu Kamber Hoca, sade ve sadece YDS & YÖKDİL İngilizce dersi verir, öğrencilerinin YDS & YÖKDİL İngilizcede başarılı olabilmeleri için onları güdüler ve cesaretlendirir, 7/24 WhatsApp desteği ile her an öğrencilerinin yanında olur ve mutlak başarı sağlar: "YDS & YÖKDİL İngilizce bir yaşam biçimidir."