YDS Çıkmış Sorular – İzlemeden Sınava Girme! | 2021 Soru Çözümü

YDS Çıkmış Sorular – İzlemeden Sınava Girme! | 2021 Soru Çözümü

YDS & YÖKDİL İngilizce tarafından hazırlanan YDS Çıkmış Sorular – İzlemeden Sınava Girme! | 2021 Soru Çözümü videosu ve diğer videolar seni öncelikle 3 temel alanda geliştirmeyi amaçlar:

1. Kelime hazneni geliştirmek,
2. Soru çözme tekniğini geliştirmek,
3. Çeviri becerini geliştirmek.

Aynı zamanda birer motivasyon videosu olan YDS & YÖKDİL İngilizce videoları YDS ve YÖKDİL sınavlarının olmazsa olmazı 4 farklı soru türüne odaklanır: kelime bilgisi (vocabulary), cümle tamamlama (sentence completion), paragraf tamamlama (passage completion) ve anlam bütünlüğünü bozan cümle (irrelevant sentence).

Bu kanalda yer alan videoları sınava kadar düzenli olarak takip etmek ve söz konusu videoları tekrar tekrar izleyerek öğrendiğin bilgileri pekiştirmek YDS ve YÖKDİL İngilizce sınavlarında hedef puanına ulaşmanı kolaylaştırır.

YDS & YÖKDİL İngilizce YouTube kanalına abone olup bildirimleri açarak yeni videolardan haberdar olabilirsin. Abone olmak için TIKLA.

It’s better to have tried and failed than never tried,
you can rest easy knowing you gave it a go.
Deneyip yanılmak hiç denememekten iyidir,
en azından denediğini bilip rahatlarsın.

YDS çıkmış sorular neden önemli? Aslında, daha önce bir başka videoda bundan kısaca bahsetmiştim, o videoyu şu sağ üst köşeye ve videonun altında açıklamalar kısmına bırakıyorum. Bu videoda ise çıkmış sorular konusunu biraz daha ayrıntısıyla anlatmak istiyorum, çünkü ister YDS’ye ister YÖKDİL sınavına hazırlan, sınav öncesi çıkmış sorularla ilgili mutlaka bilmen gereken birkaç önemli nokta var.

Öncelikle, hiçbir şey bilmeden çıkmış sorulardan kaç doğru çıkardığının hiçbir önemi yok. 80 sorudan 10 doğru da çıkarabilirsin 1 doğru da veya YDS İngilizcede nispeten iyisindir de 50 doğru çıkarırsın. YDS veya YÖKDİL çalışmaya çıkmış sorularla başlamak önemli; çünkü çıkmış sorularla YDS ya da YÖKDİL İngilizce çalışmaya başlamak elindeki kaynakları çalışırken özellikle hangi noktalara dikkat etmen, nelerin altını çizmen gerektiği konusunda seni aydınlatır, başka bir ifadeyle, seni uyarır. Böylece elindeki 300 sayfalık kaynağın 300 sayfasının altını çizmek yerine belki 30, belki 40 sayfasının altını çizmen gerektiğini fark edersin ya da 3 sayfa bile altı çizilmesi gereken önemli bir bilgi yoktur o kitapta da bunu anlar ve onunla vakit kaybetmek yerine yeni bir kaynakla devam etme kararı alırsın. Tam bu noktada, zihinlerde bir başka önemli soru doğuyor? YDS İngilizce için hangi kaynak kitapları kullanmalıyım? Bununla ilgili hazırladığım YDS’yi çok kolaylaştıran 3 kaynak kitap önerisi videosunu yine şuraya, sağ üst köşeye ve videonun altına bırakıyorum.

YDS’ye çıkmış sorularla başlamanın bir başka can alıcı nedenini ise videonun sonuna sakladım. Önce, birlikte günün YDS ve YÖKDİL İngilizce soru çözümüne bakalım: kelime bilgisi sorusu. Her videoda olduğu gibi yine amacımız kelime hazneni, çeviri becerini ve soru çözme tekniğini geliştirmek. Soru çözümüne geçmeden önce küçük bir hatırlatma: Bu kanala abone olarak, videoları beğenerek ya da yorum yazarak bu tür videolar üretme motivasyonumu artırabilir ve bu videoların daha fazla insanın hayatına dokunmasına yardımcı olabilirsin.

Başlıyoruz…

YDS’ye çıkmış sorularla başlamanın bir başka can alıcı nedenine gelince… Çıkmış soruları en sona bırakayım ki YDS İngilizce öncesinde elimin altında ‘orijinal’ sorular bulunsun düşüncesinden kesinlikle vazgeçmelisin. Hiçbir YDS İngilizce deneme sınavı YDS İngilizce çıkmış soruları tadında değildir ve cevapları çoğu zaman gerçek sınavın açıklığına ya da sadeliğine sahip olmaz. YDS İngilizce çıkmış sorularının cevapları ÖSYM’nin sorular aleyhine açılabilecek olası davalara karşı bir tedbiri olarak olabildiğince belirgindir ve doğru ipuçlarını takip eden bir öğrenci için çoğu zaman “Ben buradayım!” diye haykırır. Bu çığlığı duy; doğru cevap orada, YDS İngilizce çıkmış sorularda.

Kolay gelsin.

YDS & YÖKDİL İngilizce YDS Çıkmış Sorular – İzlemeden Sınava Girme! | 2021 Soru Çözümü videosunda öne çıkan İngilizce kelimeler (İngilizce fiiller, isimler, sıfatlar, zarflar, bağlaçlar, vs.) ve Türkçe anlamları:

decline: düşüş, azalış
forest: orman
reduce: azaltmak, düşürmek
mushroom: mantar
nut: kuru yemiş
herb: bitki, ot
berry: yemiş, yumuşak meyve
further: daha fazla
peasant: köylü, çiftçi
diet: diyet, gıda, beslenme
supply: arz, tedarik
value: değer
price: fiyat, ücret
cost: masraf, maliyet
demand: talep, rağbet
Like: Beğen
Subscribe: Abone ol
Comment: Yorum yap
Ask a question: Soru sor

K a m b e r H o c a . c o m
YDS & YÖKDİL Yaşam Koçu

 

#yds #yökdil #KelimeBilgisi

Yazar hakkında

Kamber Hoca administrator

YDS & YÖKDİL Yaşam Koçu Kamber Hoca, sade ve sadece YDS & YÖKDİL İngilizce dersi verir, öğrencilerinin YDS & YÖKDİL İngilizcede başarılı olabilmeleri için onları güdüler ve cesaretlendirir, 7/24 WhatsApp desteği ile her an öğrencilerinin yanında olur ve mutlak başarı sağlar: "YDS & YÖKDİL İngilizce bir yaşam biçimidir."