YDS Motivasyon Videosu | 2021 Soru Çözümü

YDS Motivasyon Videosu | 2021 Soru Çözümü

YDS & YÖKDİL İngilizce tarafından hazırlanan YDS Motivasyon Videosu | 2021 Soru Çözümü videosu ve diğer videolar seni öncelikle 3 temel alanda geliştirmeyi amaçlar:

1. Kelime hazneni geliştirmek,
2. Soru çözme tekniğini geliştirmek,
3. Çeviri becerini geliştirmek.

Aynı zamanda birer motivasyon videosu olan YDS & YÖKDİL İngilizce videoları YDS ve YÖKDİL sınavlarının olmazsa olmazı 4 farklı soru türüne odaklanır: kelime bilgisi (vocabulary), cümle tamamlama (sentence completion), paragraf tamamlama (passage completion) ve anlam bütünlüğünü bozan cümle (irrelevant sentence).

Bu kanalda yer alan videoları sınava kadar düzenli olarak takip etmek ve söz konusu videoları tekrar tekrar izleyerek öğrendiğin bilgileri pekiştirmek YDS ve YÖKDİL İngilizce sınavlarında hedef puanına ulaşmanı kolaylaştırır.

YDS & YÖKDİL İngilizce YouTube kanalına abone olup bildirimleri açarak yeni videolardan haberdar olabilirsin. Abone olmak için TIKLA.

Whether you think you can,
or think you can’t, you’re right.
Yapabileceğini düşünüyorsan da
yapamayacağını düşünüyorsan da haklısın.

Hayatımda duyduğum en güzel sözlerden biri. Beni ya da bir başkasını ikna etmeye çalışman nafile; sen yapabileceğine, başarabileceğine kendini inandırabiliyor musun, ikna edebiliyor musun, ondan haber ver!? Ve istisnaları saymazsak, mutluluk bir tercih ve emek meselesi. Mutlu değilsen önce tercihlerini, sonra da verdiğin emeği yeniden gözden geçir. Hayat Amerika’dan Avrupa’ya, Uzak Doğu’dan Afrika’ya, Avustralya’ya, Kanada’ya bin bir fırsatla dolu, başını kaldır, bir bak. Ve kendi gündemin olsun; ruhunu, zihnini besleyen bir gündem. Sabah akşam seni zehirleyen ve çoğu zaman birilerinin doymak bilmez çıkarlarına hizmet eden yapay gündemlerle zehirleme kendini. Çıkar hayatından, takipten çıkar.. seni beslemiyorsa beni bile. Ben pek azalmam, ama sen çok çoğalırsın.

Çoğalmak için, çoğalman için bir başka YDS ve YÖKDİL cümle tamamlama sorusuyla devam ediyoruz. Daha önce olduğu gibi, amacımız, kelime hazneni, soru çözme tekniğini ve çeviri becerini geliştirmek.

O halde, başlıyoruz…

Emek güzel şey. Elbette çok daha güzeli karşılığını alabildiğin emek. Dünya giderek sınırlardan arınıyor. Günümüz teknolojisi fiziki sınırlarla çevrili toprakları artık sınırsız bir dünyaya taşıyor. Ve bu durum beraberinde binlerce fırsatı ayaklarına kadar getiriyor. Bugün kendine bir güzellik yap; bilgisayarın karşısına geç ya da telefonunu eline al, herhangi bir arama motoruna gir ve sana uygun olduğunu, ruhunu ve zihnini besleyeceğini düşündüğün fırsatlar ara. Yok, “ben yapamam” diyorsan, eyvallah. Ama yapabileceğine inandın mı seni senden başka kimse durduramaz artık.

Kolay gelsin.

YDS & YÖKDİL İngilizce YDS Motivasyon Videosu | 2021 Soru Çözümü videosunda öne çıkan İngilizce kelimeler (İngilizce fiiller, isimler, sıfatlar, zarflar, bağlaçlar, vs.) ve Türkçe anlamları:

even though = though: rağmen
Oriental influence: Doğu etkisi
Balkan Peninsula: Balkan Yarımadası
century: yüzyıl
feudal system: derebeylik sistemi
strongly: güçlü biçimde
mark: damgasını vurmak
ethnic characteristics: etnik özellikler
tradition: gelenek
preserve: korumak
up to the present: şimdiye kadar
dish: yemek
contain: içermek
region: bölge
food culture: yemek kültürü
display: sergilemek
sheep farming: koyun yetiştiriciliği
mountainous parts: dağlık bölgeler
Like: Beğen
Subscribe: Abone ol
Comment: Yorum yap
Ask a question: Soru sor

K a m b e r H o c a . c o m
YDS & YÖKDİL Yaşam Koçu

 

#yds #yökdil #CümleTamamlama

Yazar hakkında

Kamber Hoca administrator

YDS & YÖKDİL Yaşam Koçu Kamber Hoca, sade ve sadece YDS & YÖKDİL İngilizce dersi verir, öğrencilerinin YDS & YÖKDİL İngilizcede başarılı olabilmeleri için onları güdüler ve cesaretlendirir, 7/24 WhatsApp desteği ile her an öğrencilerinin yanında olur ve mutlak başarı sağlar: "YDS & YÖKDİL İngilizce bir yaşam biçimidir."