YDS İçin Hangisi Önemli: Kelime? Gramer? | 2021 Soru Çözümü

YDS İçin Hangisi Önemli: Kelime? Gramer? | 2021 Soru Çözümü

YDS & YÖKDİL İngilizce tarafından hazırlanan YDS İçin Hangisi Önemli: Kelime? Gramer? | 2021 Soru Çözümü videosu ve diğer videolar seni öncelikle 3 temel alanda geliştirmeyi amaçlar:

1. Kelime hazneni geliştirmek,
2. Soru çözme tekniğini geliştirmek,
3. Çeviri becerini geliştirmek.

Aynı zamanda birer motivasyon videosu olan YDS & YÖKDİL İngilizce videoları YDS ve YÖKDİL sınavlarının olmazsa olmazı 4 farklı soru türüne odaklanır: kelime bilgisi (vocabulary), cümle tamamlama (sentence completion), paragraf tamamlama (passage completion) ve anlam bütünlüğünü bozan cümle (irrelevant sentence).

Bu kanalda yer alan videoları sınava kadar düzenli olarak takip etmek ve söz konusu videoları tekrar tekrar izleyerek öğrendiğin bilgileri pekiştirmek YDS ve YÖKDİL İngilizce sınavlarında hedef puanına ulaşmanı kolaylaştırır.

YDS & YÖKDİL İngilizce YouTube kanalına abone olup bildirimleri açarak yeni videolardan haberdar olabilirsin. Abone olmak için TIKLA.

Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs.
Küçük parçalara bölersen hiçbir şey öyle zor değildir.

Kelimelerle başla öğrenmeye, kelimeleri cümlelerin içinde gör sonra ve nihayet o cümleler paragraflara dönüşsün. Bir kelimeyi tam da o anda öğrenmek, içselleştirmek zorunda değilsin. Mükemmeliyetçi davranma! Önce farkındalık kazan o kelimeye dair, sonra başka cümlelerde, farklı paragraflarda karşına çıkacak zaten, ilk gün değilse üçüncü gün öğrenirsin, belki de son gün. Yeterince tekrar eder, çokça karşılaşırsan bir kelimeyle, istemesen de zamanla sana açar kendini, senin olur o kelime. YDS ve YÖKDİL’in yüzde 80’i kelime bilgisi, unutma. Atıp tutmuyorum; neredeyse sıfır gramerle ve neredeyse sadece kelime bilgisiyle Fransızca YDS’den 86 puan almış biri olarak söylüyorum bunu. Ve cümle tamamlama soruları da tıpkı paragraf soruları gibi birer kelime sorusu aslında.

Tam da bu yüzden, bugün bir başka cümle tamamlama sorusuyla devam ediyoruz. Amacımız; her zaman olduğu gibi, kelime hazneni, soru çözme tekniğini ve çeviri becerini geliştirmek.

Başlıyoruz…

Küçük parçalara bölersen hiçbir şey öyle zor değildir. Ve kolaydan, en kolaydan başla öğrenmeye, zamanla zorlaşsın. Eline bir YDS ya da YÖKDİL test kitabı aldığında sana en kolay gelen sorulardan başla; mesela, çeviri sorularından. Eline bir YDS, YÖKDİL kitabı almak için de öyle mükemmel mekânları, kusursuz zamanları bekleme… herhangi bir yerde, uykulu uykusuz gözlerle de olsa başla. Her doğum gibi yeni bir kelimenin zihninde doğumu da sancılı bir süreçtir bazen, anımsa. Ve zorlansan da yılma.

Kolay gelsin.

YDS & YÖKDİL İngilizce YDS İçin Hangisi Önemli: Kelime? Gramer? | 2021 Soru Çözümü videosunda öne çıkan İngilizce kelimeler (İngilizce fiiller, isimler, sıfatlar, zarflar, bağlaçlar, vs.) ve Türkçe anlamları:

natural world: doğal yaşam
be made up of: -den meydana gelmek
a series of: bir dizi
process: süreç
Stoics: Stoacılar
stable: durağan
come to terms with: kabullenmek
in fact = indeed = actually: aslında
resist: direnmek
face up to: katlanmak
however = nevertheless = but: fakat
subject: konu
happily: mutlu biçimde
in harmony with: ile uyum içinde
perhaps = maybe: belki
never: asla
occur = happen: gerçekleşmek
Like: Beğen
Subscribe: Abone ol
Comment: Yorum yap
Ask a question: Soru sor

K a m b e r H o c a . c o m
YDS & YÖKDİL Yaşam Koçu

 

#yds #yökdil #CümleTamamlama

Yazar hakkında

Kamber Hoca administrator

YDS & YÖKDİL Yaşam Koçu Kamber Hoca, sade ve sadece YDS & YÖKDİL İngilizce dersi verir, öğrencilerinin YDS & YÖKDİL İngilizcede başarılı olabilmeleri için onları güdüler ve cesaretlendirir, 7/24 WhatsApp desteği ile her an öğrencilerinin yanında olur ve mutlak başarı sağlar: "YDS & YÖKDİL İngilizce bir yaşam biçimidir."